  • CC1206KKX7RCBB561
CC1206KKX7RCBB561
advertisement
Manufacturer No:
CC1206KKX7RCBB561
HK JDW NO:
898-CC1206KKX7RCBB561
Datasheet:
CC1206KKX7RCBB561
Description:
CC 560pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 26580
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC1206KKX7RCBB561
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    560pF
  • Depth
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm