  • CC1206JPNPOBBN221
CC1206JPNPOBBN221
advertisement
Manufacturer No:
CC1206JPNPOBBN221
HK JDW NO:
898-CC1206JPNPOBBN221
Datasheet:
CC1206JPNPOBBN221
Description:
CC 220pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CC1206JPNPOBBN221
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    220pF
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm