  • CC1206JKX7R7BB824
CC1206JKX7R7BB824
advertisement
Manufacturer No:
CC1206JKX7R7BB824
HK JDW NO:
898-CC1206JKX7R7BB824
Package:
1206
Datasheet:
Description:
820nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
CC1206JKX7R7BB824
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    820nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Length
    3.2mm