  • CC1206JKNPOABN222
CC1206JKNPOABN222
advertisement
Manufacturer No:
CC1206JKNPOABN222
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CC1206JKNPOABN222
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CC1206JKNPOABN222
Description:
CC 2200pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 3000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC1206JKNPOABN222
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
    2017
  • Series
    CC
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    2200pF
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm