  • CC1206GRNPOBBN470
CC1206GRNPOBBN470
advertisement
Manufacturer No:
CC1206GRNPOBBN470
HK JDW NO:
898-CC1206GRNPOBBN470
Datasheet:
CC1206GRNPOBBN470
Description:
CC 47pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CC1206GRNPOBBN470
    1206 (3216 Metric)
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±2%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    600μm
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm