  • CC1206GRNPO0BN100
CC1206GRNPO0BN100
advertisement
Manufacturer No:
CC1206GRNPO0BN100
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CC1206GRNPO0BN100
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CC1206GRNPO0BN100
Description:
CC 10pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CC1206GRNPO0BN100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CC
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    10pF
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm