  • CC1206CRNPOBBN2R7
CC1206CRNPOBBN2R7
advertisement
Manufacturer No:
CC1206CRNPOBBN2R7
HK JDW NO:
898-CC1206CRNPOBBN2R7
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CC1206CRNPOBBN2R7
Description:
CC 2.7pF 500V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 8000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC1206CRNPOBBN2R7
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CC
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    2.7pF