  • CC1206CRNPO9BN5R1
CC1206CRNPO9BN5R1
advertisement
Manufacturer No:
CC1206CRNPO9BN5R1
HK JDW NO:
898-CC1206CRNPO9BN5R1
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CC1206CRNPO9BN5R1
Description:
CC 5.1pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CC1206CRNPO9BN5R1
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CC
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    5.1pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm