  • CC1206CRNP09BN3R3
CC1206CRNP09BN3R3
advertisement
Manufacturer No:
CC1206CRNP09BN3R3
HK JDW NO:
898-CC1206CRNP09BN3R3
Package:
1206
Datasheet:
Description:
3.3pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
CC1206CRNP09BN3R3
  • Package / Case
    1206
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    NP0
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    7.58%
  • Negative Tolerance
    7.58%
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    1.14mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm