  • CC0805ZRY5V7BB334
CC0805ZRY5V7BB334
advertisement
Manufacturer No:
CC0805ZRY5V7BB334
HK JDW NO:
898-CC0805ZRY5V7BB334
Datasheet:
CC0805ZRY5V7BB334
Description:
CC 0.33μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -30°C~85°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CC0805ZRY5V7BB334
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    0805 (2012 Metric)
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CC
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    Y5V
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm