  • CC0805KRNPO9BN100
CC0805KRNPO9BN100
advertisement
Manufacturer No:
CC0805KRNPO9BN100
HK JDW NO:
898-CC0805KRNPO9BN100
Datasheet:
CC0805KRNPO9BN100
Description:
CC 10pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 19486
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC0805KRNPO9BN100
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10pF
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm