  • CC0805JPNPO9BN102
CC0805JPNPO9BN102
advertisement
Manufacturer No:
CC0805JPNPO9BN102
HK JDW NO:
898-CC0805JPNPO9BN102
Package:
Datasheet:
CC0805JPNPO9BN102
Description:
1nF 50V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 32224
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC0805JPNPO9BN102
    Select All
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    600μm
  • Length
    2mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Published
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C