  • CC0805GPNPO9BN150
CC0805GPNPO9BN150
advertisement
Manufacturer No:
CC0805GPNPO9BN150
HK JDW NO:
898-CC0805GPNPO9BN150
Package:
Datasheet:
CC0805GPNPO9BN150
Description:
15pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CC0805GPNPO9BN150
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    5.499807mg
  • Published
    2010
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • HTS Code
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm