  • CC0603JPNPO9BN101
CC0603JPNPO9BN101
advertisement
Manufacturer No:
CC0603JPNPO9BN101
HK JDW NO:
898-CC0603JPNPO9BN101
Package:
Datasheet:
CC0603JPNPO9BN101
Description:
100pF 50V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 720000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC0603JPNPO9BN101
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm