  • CC0603FRNPO0BN271
CC0603FRNPO0BN271
advertisement
Manufacturer No:
CC0603FRNPO0BN271
HK JDW NO:
898-CC0603FRNPO0BN271
Datasheet:
CC0603FRNPO0BN271
Description:
CC 270pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 54
Step5Bar-code shipping tag
CC0603FRNPO0BN271
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    270pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm