  • CC0603DRNPO9BN7R0
CC0603DRNPO9BN7R0
advertisement
Manufacturer No:
CC0603DRNPO9BN7R0
HK JDW NO:
898-CC0603DRNPO9BN7R0
Datasheet:
CC0603DRNPO9BN7R0
Description:
CC 7pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 4348
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC0603DRNPO9BN7R0
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    7pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm