  • CC0603CRNPO9BN3R9
CC0603CRNPO9BN3R9
advertisement
Manufacturer No:
CC0603CRNPO9BN3R9
HK JDW NO:
898-CC0603CRNPO9BN3R9
Datasheet:
CC0603CRNPO9BN3R9
Description:
CC 3.9pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 40072
Step5Bar-code shipping tag
CC0603CRNPO9BN3R9
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    3.9pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    Yes
  • Insulation Resistance
    100GOhm
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm