  • CC0603CPNPO9BN3R9
CC0603CPNPO9BN3R9
advertisement
Manufacturer No:
CC0603CPNPO9BN3R9
HK JDW NO:
898-CC0603CPNPO9BN3R9
Package:
0603
Datasheet:
CC0603CPNPO9BN3R9
Description:
3.9pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
CC0603CPNPO9BN3R9
    33 Weeks
  • Package / Case
    0603
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    3.9pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    6.41%
  • Negative Tolerance
    6.41%
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm