  • CC0402JRX7R7BB333
CC0402JRX7R7BB333
advertisement
Manufacturer No:
CC0402JRX7R7BB333
HK JDW NO:
898-CC0402JRX7R7BB333
Package:
0402
Datasheet:
CC0402JRX7R7BB333
Description:
33nF Ceramic Capacitor 5% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 33574
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC0402JRX7R7BB333
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Package / Case
    0402
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
    Halogen Free
  • Height
    0.5mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm