  • CC0402FRNPO9BN200
CC0402FRNPO9BN200
advertisement
Manufacturer No:
CC0402FRNPO9BN200
HK JDW NO:
898-CC0402FRNPO9BN200
Datasheet:
CC0402FRNPO9BN200
Description:
CC 20pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 204659
Step5Bar-code shipping tag
CC0402FRNPO9BN200
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Capacitance
    20pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm