  • CC0402BRNPO9BN4R0
CC0402BRNPO9BN4R0
advertisement
Manufacturer No:
CC0402BRNPO9BN4R0
HK JDW NO:
898-CC0402BRNPO9BN4R0
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CC0402BRNPO9BN4R0
Description:
CC 4pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 108800
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC0402BRNPO9BN4R0
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CC
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    4pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    Halogen Free
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm