  • CC0402BPNPO9BN3R3
CC0402BPNPO9BN3R3
advertisement
Manufacturer No:
CC0402BPNPO9BN3R3
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CC0402BPNPO9BN3R3
Package:
Datasheet:
CC0402BPNPO9BN3R3
Description:
3.3pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CC0402BPNPO9BN3R3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    652.039032μg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    3.03%
  • Negative Tolerance
    3.03%
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm