  • CC0201CRNPO9BN3R3
CC0201CRNPO9BN3R3
advertisement
Manufacturer No:
CC0201CRNPO9BN3R3
HK JDW NO:
898-CC0201CRNPO9BN3R3
Datasheet:
CC0201CRNPO9BN3R3
Description:
CAPACITOR, 0201, 3.3PF, 50V, NP0
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CC0201CRNPO9BN3R3
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Composition
  • Capacitance
    3.3pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    300μm
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    Halogen Free
  • Height
    300μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm