  • CB187I0334JBC
CB187I0334JBC
advertisement
Manufacturer No:
CB187I0334JBC
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CB187I0334JBC
Package:
Datasheet:
Description:
0.33μF Film Capacitor POLYETHYLENE NAPHTHALATE
Step5Bar-code shipping tag
CB187I0334JBC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYETHYLENE NAPHTHALATE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Size Code
    6054
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height
    4.2mm
  • Length
    15.3mm
  • Width
    13.7mm