  • CB057D0155K--
CB057D0155K--
advertisement
Manufacturer No:
CB057D0155K--
HK JDW NO:
66-CB057D0155K--
Package:
2824
Datasheet:
Description:
1.5μF Film Capacitor 10% 2824 POLYETHYLENE NAPHTHALATE Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
CB057D0155K--
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2824
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    POLYETHYLENE NAPHTHALATE
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 40
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    6.1mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Length
    7.3mm