  • CB052D0155JBC
CB052D0155JBC
advertisement
Manufacturer No:
CB052D0155JBC
Manufacturer:
HK JDW NO:
66-CB052D0155JBC
Package:
2824
Datasheet:
Description:
CAP FILM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CB052D0155JBC
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2824
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    5%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    AC RATED VOLTAGE(V):40
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    6.1mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Height
    5mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6.096mm