  • CB047K0103JBC
CB047K0103JBC
advertisement
Manufacturer No:
CB047K0103JBC
HK JDW NO:
66-CB047K0103JBC
Description:
10nF Film Capacitor 5% SMD/SMT 630V-DC POLYETHYLENE NAPHTHALATE Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
CB047K0103JBC
    14 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    POLYETHYLENE NAPHTHALATE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Tolerance
    5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    5mm
  • Case Code (Metric)
    5650
  • Case Code (Imperial)
  • Length
    5.8mm