  • CB047I0223KBC
CB047I0223KBC
advertisement
Manufacturer No:
CB047I0223KBC
HK JDW NO:
66-CB047I0223KBC
Description:
22nF Film Capacitor SMD/SMT 200V-DC POLYETHYLENE NAPHTHALATE
Step5Bar-code shipping tag
CB047I0223KBC
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYETHYLENE NAPHTHALATE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Size Code
    2220
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    2.8mm
  • Length
    5.8mm
  • Width
    5mm