  • CB037G0223JBA
CB037G0223JBA
advertisement
Manufacturer No:
CB037G0223JBA
HK JDW NO:
66-CB037G0223JBA
Description:
22nF Film Capacitor 5% 1812 POLYETHYLENE NAPHTHALATE Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
CB037G0223JBA
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    POLYETHYLENE NAPHTHALATE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    5%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 160
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Depth
    3.2mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    160V
  • Height
    2.9mm
  • Length
    4.7mm