  • CB028D0123GBA
CB028D0123GBA
advertisement
Manufacturer No:
CB028D0123GBA
HK JDW NO:
66-CB028D0123GBA
Description:
12nF Film Capacitor SMD/SMT 50V-DC 40V-AC
Step5Bar-code shipping tag
CB028D0123GBA
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    12nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PPS
  • Size Code
    1210
  • Positive Tolerance
    2%
  • Negative Tolerance
    2%
  • Height
    1.8mm
  • Length
    3.3mm
  • Width
    2.5mm