  • CB028B0683GBA
CB028B0683GBA
advertisement
Manufacturer No:
CB028B0683GBA
HK JDW NO:
66-CB028B0683GBA
Package:
1210
Datasheet:
Description:
68nF Film Capacitor 2% 1210 SMD/SMT 16V-DC 10V-AC Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
CB028B0683GBA
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    2%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.5mm
  • Voltage - Rated AC
    10V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PPS
  • Height
    1.8mm
  • Length
    3.3mm