  • CB027D0333JBA
CB027D0333JBA
advertisement
Manufacturer No:
CB027D0333JBA
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CB027D0333JBA
Package:
1210
Datasheet:
Description:
33nF Film Capacitor 5% 1210 SMD/SMT 50V-DC 40V-AC POLYETHYLENE NAPHTHALATE
Step5Bar-code shipping tag
CB027D0333JBA
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    1210
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYETHYLENE NAPHTHALATE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 40
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Height
    1.8034mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm