  • CB018B0103JBA
CB018B0103JBA
advertisement
Manufacturer No:
CB018B0103JBA
HK JDW NO:
66-CB018B0103JBA
Package:
1206
Datasheet:
Description:
10nF Film Capacitor 5% 1206 SMD/SMT 16V-DC 10V-AC
Quantity:
In Stock : 3116
Step5Bar-code shipping tag
CB018B0103JBA
    14 Weeks
  • Package / Case
    1206
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR
  • Voltage - Rated AC
    10V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PPS
  • Dissipation Factor
    0.2 %
  • Height
    1.15mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm