  • CAY16-221J8LF
CAY16-221J8LF
advertisement
Manufacturer No:
CAY16-221J8LF
HK JDW NO:
103-CAY16-221J8LF
Package:
1506, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
CAY16-221J8LF
Description:
Resistor Networks & Arrays 220ohm 5% Convex 8resistors
Step5Bar-code shipping tag
CAY16-221J8LF
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.063W 3.80mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Number of Terminations
    16
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3816
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.031W
  • Case Code (Imperial)
  • Lead Pitch
    500μm
  • Working Voltage
    25V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.031W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm