  • CAY16-4701F4LF
CAY16-4701F4LF
advertisement
Manufacturer No:
CAY16-4701F4LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CAY16-4701F4LF
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
CAY16-4701F4LF
Description:
Resistor Networks & Arrays 4.7K 1% Convex 4resistors
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CAY16-4701F4LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    CAY16
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Convex
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Voltage - Rated
    50V
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    62mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.062W
  • Case Code (Imperial)
  • Lead Pitch
    800μm
  • Number of Elements
    4
  • Size Code
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.062W
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm