  • CAY16-2001F4LF
CAY16-2001F4LF
advertisement
Manufacturer No:
CAY16-2001F4LF
HK JDW NO:
103-CAY16-2001F4LF
Datasheet:
CAY16-2001F4LF
Description:
Resistor Networks & Arrays 2K 1% Convex 4resistors
Step5Bar-code shipping tag
CAY16-2001F4LF
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2kOhm
  • Depth
    1.6mm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.062W
  • Case Code (Imperial)
  • Lead Pitch
    800μm
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
  • Number of Resistors
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.062W