  • CAF94191(IO850-NF36)
CAF94191(IO850-NF36)
advertisement
Manufacturer No:
CAF94191(IO850-NF36)
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-CAF94191(IO850-NF36)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CAF94191(IO850-NF36)
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Bracket Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    Sphere™
  • Feature
    Cable - 914mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    N Type Female
  • Frequency
    850MHz
  • Power - Max
    50W
  • Gain
    3dBi
  • Frequency Range
    824MHz~896MHz
  • Antenna Type
    Module
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    850MHz
  • Height
    50.8mm
  • Height (Max)
    2.008 51.00mm