  • C917U220JYNDBAWL45
C917U220JYNDBAWL45
advertisement
Manufacturer No:
C917U220JYNDBAWL45
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C917U220JYNDBAWL45
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 22pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C917U220JYNDBAWL45
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C900AC SFTY X1-400 Y2-250
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Dielectric
    NP0
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm