  • C5750X7R2A475K
C5750X7R2A475K
advertisement
Manufacturer No:
C5750X7R2A475K
HK JDW NO:
769-C5750X7R2A475K
Package:
2220
Datasheet:
C5750X7R2A475K
Description:
4.7μF 100V Ceramic Capacitor 10% 2220
Quantity:
In Stock : 12630
Step5Bar-code shipping tag
C5750X7R2A475K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    5mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    5.7mm