  • C5750X7R2A225MT
C5750X7R2A225MT
advertisement
Manufacturer No:
C5750X7R2A225MT
HK JDW NO:
769-C5750X7R2A225MT
Package:
2220
Datasheet:
C5750X7R2A225MT
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 2220
Quantity:
In Stock : 6090
Step5Bar-code shipping tag
C5750X7R2A225MT
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Published
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    2.3mm
  • Length
    5.7mm