  • C5750JB2A335M230KA
C5750JB2A335M230KA
advertisement
Manufacturer No:
C5750JB2A335M230KA
HK JDW NO:
769-C5750JB2A335M230KA
Package:
2220 (5750 Metric)
Description:
C 3.3μF 100V Ceramic Capacitor ±20% JB 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -25°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Quantity:
In Stock : 504
Step5Bar-code shipping tag
C5750JB2A335M230KA
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    2220 (5750 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    JB
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Temperature Characteristics Code
    JB
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    2.3mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • Thickness
    2.4892mm