  • C4532X5R1C156MT
C4532X5R1C156MT
advertisement
Manufacturer No:
C4532X5R1C156MT
HK JDW NO:
769-C4532X5R1C156MT
Package:
1812
Datasheet:
Description:
15μF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 1812
Quantity:
In Stock : 14683
Step5Bar-code shipping tag
C4532X5R1C156MT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    3.2mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Height
    2mm
  • Length
    4.5mm