  • C410C273J5R5TA7200
C410C273J5R5TA7200
advertisement
Manufacturer No:
C410C273J5R5TA7200
HK JDW NO:
417-C410C273J5R5TA7200
Description:
27nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
C410C273J5R5TA7200
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Published
    2008
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    27nF
  • Packing Method
    TR, 12 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Diameter
    2.54mm
  • Length
    4.32mm