  • C340C751JCG5TATR
C340C751JCG5TATR
advertisement
Manufacturer No:
C340C751JCG5TATR
HK JDW NO:
417-C340C751JCG5TATR
Description:
750pF Ceramic Capacitor 5% Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C340C751JCG5TATR
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    750pF
  • Depth
    6.86mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    10.16mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    5%