  • C3225X7R2J473K
C3225X7R2J473K
advertisement
Manufacturer No:
C3225X7R2J473K
HK JDW NO:
769-C3225X7R2J473K
Package:
1210
Datasheet:
Description:
47nF 630V Ceramic Capacitor 10% 1210
Quantity:
In Stock : 17265
Step5Bar-code shipping tag
C3225X7R2J473K
  • Package / Case
    1210
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    2mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm