  • C3225X7R1H225K/2.00
C3225X7R1H225K/2.00
advertisement
Manufacturer No:
C3225X7R1H225K/2.00
HK JDW NO:
769-C3225X7R1H225K/2.00
Package:
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 10%
Quantity:
In Stock : 10355
Step5Bar-code shipping tag
C3225X7R1H225K/2.00
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2mm