  • C3225X5R2J473M200AA
C3225X5R2J473M200AA
advertisement
Manufacturer No:
C3225X5R2J473M200AA
HK JDW NO:
769-C3225X5R2J473M200AA
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
C 0.047μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 3647
Step5Bar-code shipping tag
C3225X5R2J473M200AA
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.047μF
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Height
    2mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm
  • Thickness
    2.2098mm