  • C3225X5R1H335M250AB
C3225X5R1H335M250AB
advertisement
Manufacturer No:
C3225X5R1H335M250AB
HK JDW NO:
769-C3225X5R1H335M250AB
Description:
C 3.3μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 3989
Step5Bar-code shipping tag
C3225X5R1H335M250AB
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
    C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.5mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm
  • Thickness
    2.794mm