  • C3216Y5V1H153ZT
C3216Y5V1H153ZT
advertisement
Manufacturer No:
C3216Y5V1H153ZT
HK JDW NO:
769-C3216Y5V1H153ZT
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
15nF 50V Ceramic Capacitor -20% Ceramic
Quantity:
In Stock : 5303
Step5Bar-code shipping tag
C3216Y5V1H153ZT
  • Package / Case
    Ceramic
  • Dielectric Material
  • Tolerance
    -20%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Dielectric
    Y5V
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm