  • C3216Y5V1C226ZT
C3216Y5V1C226ZT
advertisement
Manufacturer No:
C3216Y5V1C226ZT
HK JDW NO:
769-C3216Y5V1C226ZT
Package:
1206
Datasheet:
Description:
22μF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 3311
Step5Bar-code shipping tag
C3216Y5V1C226ZT
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    80%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm